Rodzaje świetlików dachowych dla magazynów

Rodzaje świetlików dachowych dla magazynów

Praca na magazynie czy w zakładzie produkcyjnym wymaga nie tylko właściwej organizacji, ale także odpowiednich warunków do jej wydajnego wykonywania. Do jednym z priorytetów należy oświetlenie.  Zapewnienie swobodnego dopływu światła do pomieszczeń ma ogromne znaczenie zarówno dla zdrowia pracowników, jak i efektywności ich pracy. W przypadku gdy nie można zamontować przeszkleń w postaci okien bardzo dobrym rozwiązaniem są świetliki dachowe. Takie rozwiązanie konstrukcyjne jest stosowne w halach stalowych, które mogą mieć różne przeznaczenie.

Świetliki dachowe w magazynach - dlaczego są potrzebne?

Magazyn to specjalistyczny obiekt, który może być przeznaczony do różnych zadań. Można w nim przechowywać płody rolne i maszyny rolnicze, towary przemysłowe, artykuły spożywcze czy materiały budowlane. W zależności od rodzaju składowanego towaru stosuje się różne rodzaje świetlików. Mają one ogromne znaczenie jako element konstrukcyjny obiektu, ponieważ zapewniają odpowiednią dawkę światła słonecznego, co przyczynia się do znacznych oszczędności energii. W magazynach, w których nie można zamontować okien, jest to idealne rozwiązanie.

Jakie są rodzaje świetlików dachowych?

Ten rodzaj solarki budowlanej jest rurą światłonośną, składającą się z trzech części, gdzie część zewnętrzna jest nieotwieranym elementem w dachu, część środkowa jet sztywnym tunelem o właściwościach elastycznych, zaś część wewnętrzną stanowi plafon, który przykrywa wyjście tunelu i rozprasza światło. Świetliki dachowe występują w dwóch wariantach: połaciowy i kalenicowy. Świetlik połaciowy to doskonałe rozwiązanie, które często stosuje się na magazyn. Ten rodzaj świetlika tworzy prześwit na powierzchni dachu z blachy trapezowej i warstwowej płyty poliuretanowej. Znakomicie się nadaje na dachy płaskie i łukowe. Świetlik kalenicowy zaś to popularne rozwiązanie, stosowane głównie w obiektach inwentarskich, ponieważ zapewnia doskonałą cyrkulację powietrza zwierzętom hodowlanym.

Świetlik dachowy - idealne rozwiązanie dla magazynów

Świetliki to znakomity sposób na zapewnienie odpowiedniej dawki nasłonecznienia w budynku magazynowym. Dzięki takim elementom konstrukcyjnym hale magazynowe są odpowiednio doświetlone i zapewniają bardzo dobre warunki pracy. Taki system oświetlenia jest znakomitą alternatywą w budynkach, gdzie nie można zainstalować okien. Świetliki to nowoczesne i ekonomiczne rozwiązanie, które docenia coraz więcej przedsiębiorców. Znakomicie sprawdzają się na nie tylko na magazynach, ale także w zakładach przemysłowych, produkcyjnych czy w sektorze rolniczym.

Komentarze (0)

Zostaw Komentarz