6 oryginalnych pomysłów na biznes

6 oryginalnych pomysłów na biznes

Szukasz pomysłu na biznes? Obecnie to nie problem - pomysły można mnożyć, a dla wielu z nich wciąż jest duża nisza na rynku. Przedstawiamy 6 propozycji.

Odnawianie mebli

Biznes skierowany do świadomych klientów. W Polsce coraz większa jest moda na meble przedwojenne, dużo sprowadzamy też z Zachodu, gdzie mało komu opłaca się proces renowacji. Możemy też pomyśleć o imporcie polskich mebli na Zachód - okazuje się, że słynne meblościanki po babci mogą znaleźć klientów chętnych wyłożyć spore pieniądze.

Hotel dla psów

Powstaje ich coraz więcej na terenie całej Polski, może warto więc zainteresować się otworzeniem takiego biznesu właśnie teraz. Oczywiście potrzeba pewnej wiedzy z zakresu opieki nad czworonogami (zwłaszcza, jeśli przyjmiemy ich naraz np. 20-30), ale z drugiej strony nikt nie wymaga od nas, że będziemy mieli dyplom z weterynarii. Można wyciągnąć nawet kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie “na czysto”, po opłaceniu karmy dla zwierząt (a hotel możemy założyć nawet we własnym domu, jeśli mamy ku temu warunki).

Pojazdy na abonament

To ostatni krzyk mody w biznesie i coraz więcej firm rywalizuje ze sobą pod tym względem w dużych miastach w Polsce. Wciąż jest jeszcze nisza w postaci małych miast, w których na pewno przyjmie się mobilny system hulajnóg, rowerów lub skuterów elektrycznych. Potrzebujemy jedynie aplikacji i kilkunastu pojazdów na początek.

Naczynia z ekologicznych materiałów

Czasy plastikowych jednorazówek, które zaśmiecają środowisko, powoli kończą się w Polsce dzięki regulacjom Komisji Europejskiej. Być może to dobry czas, by zaoferować konsumentom alternatywę w postaci np. naczyń z otrębów, bambusowych szczoteczek do zębów lub papierowych słomek do picia.

Sprzedaż koszulek

Tutaj konkurencja jest ogromna, ale wciąż można podbić rynek, jeśli tylko wykażemy się odpowiednią szybkością w reagowaniu na trendy w społeczeństwie. Umieszczanie na koszulkach cytatów znanych osób, które przebiły się poprzez media do świadomości milionów obywateli; tworzenie grafik na potrzeby wielkich ruchów społecznych i politycznych takich jak Czarny Protest czy Marsz Życia - to dobre sposoby, by zarobić.

Barber i fryzjer męski

Moda na brody i wąsy króluje już od kilku lat, ale wciąż na rynku jest zdecydowanie za mało usług specjalizujących się w modelowaniu i strzyżeniu zarostu. Potrzebny będzie jedynie dobry, klimatyczny lokal, załoga umiejąca nie tylko strzyc, ale i pogadać z klientem oraz dobra kawa, by chciało się wracać.

Komentarze (0)

Zostaw Komentarz