Jak urządzić biuro dla pracowników?

Jak urządzić biuro dla pracowników?

Nowoczesne biuro to takie, które nie tylko olśniewa, ale także takie, w którym wygodnie się pracuje. Na projektowanie biur nałożone są reguły określone w przepisach BHP pracy oraz reguł ustanowione przez Unię Europejską, dotyczącą ergonomizacji pomieszczeń.

O czym pamiętać projektując biuro?

Biuro to miejsce, w którym jednorazowo popełniony błąd zemści się na komforcie naszych pracowników. Dlatego projektowanie biura Warszawa powinno zostać zlecone fachowcom: specjalistom od projektowania i urządzania wnętrz. Należy tutaj jednak uważać na wybór odpowiedniej osoby - profesjonalny projektant wnętrz Warszawa powinien tworzyć projekty wnętrz biur precyzyjne, które nie wymagają kosztownej modyfikacji na etapie budowy.

Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest niepozostawianie pracownikom odpowiednio dużej przestrzeni. Stłoczenie ludzi, którzy mają wykonywać jednoczesną pracę wymaga wyodrębnienia dla nich przestrzeni.

Brak miejsca do przechowywania

Kolejnym problemem jest niepozostawienie miejsca do przechowywania dokumentów i rzeczy osobistych pracowników. Zdarza się również, że nieodpowiednie umiejscowienie kącika do pozostawienia okryć wierzchnich w zimie może być problemem, który będzie przeradzał się w codzienną frustrację pracowników.

Prawidłowo zaprojektowane stanowisko pracy

Warto projektować biura tak, aby pracownicy nie byli narażeni na niepotrzebny hałas oraz aby poszczególne stanowiska nie znajdowały się ciągu komunikacyjnym oraz aby nie były nadmiernie eksponowane. Zdarza się na przykład, że pracownik musi siedzieć przy szklanej ścianie, za którą znajduje się wielka hala produkcyjna, a pół zakładu pracy widzi ekran jego monitora. Takie stanowisko pracy jest skrajnie niekorzystne dla samopoczucia pracownika.

Przykładem innego błędnie zaprojektowanego stanowiska pracy jest biurko ustawione w przejściu - w taki sposób, że osoby przechodzące przez pomieszczenie muszą omijać biurko. Zdecydowanie też niekorzystny miejscem do pracy jest zagracone pomieszczenie, pełne chwiejących się wysokich regałów z ciężkimi dokumentami. Niewietrzone i takie, w którym nie da się utrzymać żadnego porządku.

Komentarze (0)

Zostaw Komentarz