Szkolenie wstępne i okresowe BHP - jak je zorganizować?

Szkolenie wstępne i okresowe BHP - jak je zorganizować?

Każdy pracownik przed przystąpieniem do nowej pracy musi przejść stosowne szkolenia. Bez szkoleń BHP nie może zostać zatrudniony w firmie, ponieważ Kodeks Pracy nakłada na pracodawcę przeprowadzenie tego rodzaju kursów. Niekiedy bywa to problematyczne i uciążliwe dla właściciela firmy, ale istnieje wygodne i efektywne rozwiązanie. Jakie? Każdy szef przedsiębiorstwa czy instytucji może skorzystać z profesjonalnej firmy zewnętrznej, która specjalizuje się w organizacji, przygotowaniu i przeprowadzaniu fachowych szkoleń BHP.

Wstępne szkolenie BHP - na czym polega?

Szkolenie wstępne jest pierwszym szkoleniem, jakie musi przejść pracownik przed przystąpieniem do pracy. Polega na zapoznaniu go z istniejącymi przepisami BHP, dotyczącymi bezpieczeństwa i higieny pracy oraz z obowiązującym w danej firmie regulaminem. Bardzo ważne jest poinformowanie przyszłego pracownika lub stażysty o ewentualnych zagrożeniach, mogących wystąpić na danym miejscu pracy. Trzeba także przeprowadzić instruktaż stanowiskowy. 

Okresowe szkolenie BHP - jakich zagadnień dotyczy?

Takiemu szkoleniu podlegają pracownicy już zatrudnieni. Jego celem jest przypomnienie pracownikom wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy oraz zapoznanie ich z ewentualnymi zmianami w przepisach prawnych i organizacyjnych w firmie.

Dobrze przygotowany pracownik, który jest obeznany z aktualnie obowiązującymi przepisami i obowiązującymi zasadami, określonymi regulaminem w danym miejscu pracy to ważna część zespołu kadry pracowniczej, ponieważ wie jak zachować się w momencie zagrożenia i będzie w stanie podejmować rozsądne i bezpieczne działania. Szkolenia wstępne, jak i okresowe powinny być zawsze priorytetem dla właścicieli firm i instytucji, które zatrudniają nowych pracowników, ponieważ solidna wiedza z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy stwarza im komfortowe warunki do wykonywania różnych zadań.

Profesjonalne szkolenia BHP w Warszawie - dlaczego warto je zorganizować w BHP dla Ciebie? 

Warszawa to miasto ogromnych możliwości i potencjału pod każdym względem. Również w dziedzinie szkoleniowej, ale firma BHP dla Ciebie zdecydowanie wyróżnia się na tle konkurencji. Dlaczego? Szkolenia mogą się odbywać w różnej formie, takiej jak kursy, kierowane samokształcenie, seminaria, a także metodą e-learningu. To kompleksowe usługi szkoleniowe BHP na najwyższym poziomie. Więcej informacji: http://www.bhpdlaciebie.eu/

BHP dla Ciebie organizuje szkolenia dla pracodawców, osób na stanowiskach kierowniczych, pracowników administracyjno-biurowych, inżynieryjno-technicznych oraz na stanowiskach robotniczych.

Komentarze (0)

Zostaw Komentarz