Podnośniki - udogodnienie w pracach budowlanych

Podnośniki - udogodnienie w pracach budowlanych

Podnośniki to specjalistyczne urządzenia służące do pracy wysokościach. Taki sprzęt jest chętnie wykorzystywany w wielu branżach i specjalizacjach i wykorzystuje się go zarówno wewnątrz budynków, jak i w terenie. Maszyny są przeznaczone do różnych zadań, takich jak transport towarów na różne wysokości robocze w magazynie, wycinka drzew w lesie czy prace konserwatorskie, montażowe i budowlane. Szczególnie branża budowana bardzo chętnie z nich korzysta, ponieważ to nieoceniony pomocnik przy wszelkiego rodzaju pracach na wysokości. 

 Dlaczego warto wybrać podnośniki do prac budowlanych?

 Tego rodzaju maszyny są bezpieczne i komfortowe w użytkowaniu. Wyposażone w wygodną platformę roboczą o wysokim udźwigu, która oparta jest na podeście nożycowym lub masztowym oraz z wysięgnikiem bocznym pozwalają na wykonywanie różnego rodzaju prac budowlanych, takich jak transport towarów na znaczne wysokości, wnoszenie konstrukcji budynku, montaż okien czy malowanie elewacji. Przestronna platforma zapewnia dużą powierzchnię roboczą i miejsce na przechowywanie narzędzi, co jest znacznym usprawnieniem pracy, zaś wysięgnik boczny pozwala na dotarcie do trudno dostępnych miejsc. Dzięki stabilnym kołom i systemowi zabezpieczającemu przed nierównościami terenu są w pełni bezpieczne w użytkowaniu.

 Jak wybrać podnośnik do prac budowlanych? 

 Wybór podnośnika musi być dopasowany do charakteru wykonywanej pracy. Do prac na dużych wysokościach idealnie nadają się podnośniki o większej wysokości roboczej, np. podnośnik teleskopowo - koszowy, zaś do tych do paru metrów nad ziemią świetnie sprawdzą się np. kompaktowe podesty nożycowe czy samobieżne podesty ruchome. Przy wyborze podnośnika Inwestor musi sobie odpowiedzieć na pytanie do jakiego rodzaju prac potrzebuje podnośnika i na jakiej wysokości będą one przeprowadzane. Powinien także określić czy sprzęt będzie mu potrzebny na stałe czy tylko okresowo. 

 Wynajem podnośników - czy to się opłaca?

Wynajem podnośników jest bardzo dobrym rozwiązaniem w sytuacji, gdy Inwestor potrzebuje ich na określony czas lub w przypadku braku ciągłości zleceń. Do działań krótkoterminowych najlepiej taki osprzęt wynająć. Jest to opłacalne z wielu powodów. Firma budowlana nie musi inwestować w drogi sprzęt, co sprawia, że może znacznie zaoszczędzić. Wypożyczony podnośnik jest idealny pod względem technicznym, ponieważ to na firmie wynajmującej leży obowiązek wykonywania okresowych przeglądów i konserwacji. Ponadto odpadają koszty magazynowania i transportu.  

Komentarze (0)

Zostaw Komentarz