Nowoczesne oświetlenie zakładów przemysłowych, czyli poznaj lampy hermetyczne

Nowoczesne oświetlenie zakładów przemysłowych, czyli poznaj lampy hermetyczne

Zakłady przemysłowe to niezwykle trudne środowisko pracy. W halach produkcyjnych, magazynach oraz innych pomieszczeniach, w których są one usytułowane, zwykle panują wyjątkowo niesprzyjające warunki. Zapylenie, duża wilgotność, zbyt niska czy też za wysoka temperatura to najczęstsze problemy, z jakimi możemy się tam spotkać. Praca w takim otoczeniu nie należy do łatwych, zwłaszcza kiedy dodatkowo brakuje odpowiedniego, przystosowanego do potrzeb zakładu przemysłowego, oświetlenia. Najczęściej są to bowiem tradycyjne świetlówki, które choć energooszczędne, nie zapewniają niestety najlepszej jakości światła. Na szczęście coraz więcej przedsiębiorstw rezygnuje z przestarzałych i mało efektywnych jarzeniówek, zastępując je nowoczesnymi lampami dedykowanymi zakładom przemysłowym.

Hermetyczne oprawy i technologia LED

Od kilkunastu lat nowoczesna technologia LED cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Nie można się temu specjalnie dziwić, jest energooszczędna i pozwala znacznie obniżyć koszty oświetlenia. Jest to niezwykle ważny aspekt, zwłaszcza w przypadku zakładów przemysłowych, w których potrzebne są wydajne, a zarazem oszczędne systemy oświetleniowe. Lampa hermetyczna wykorzystująca technologię LED będzie zatem idealnym rozwiązaniem. Nie tylko sprawdzi się w ekstremalnie trudnych warunkach, jakie panują w pomieszczeniach wykorzystywanych przez różne gałęzie przemysłowe, ale przede wszystkim będzie energooszczędnym źródłem światła najwyższej jakości.

Lampy do zadań specjalnych

Lampy do zakładów przemysłowych znacznie różnią się od tych, na co dzień wykorzystywanych w gospodarstwach domowych. Charakteryzują się one odpowiednią klasą szczelności i są całkowicie zabezpieczone przed pyłem, kurzem, jak również wilgocią. Tego rodzaju lampy cechują się także krótkim czasem rozruchu. Osiągają pełną moc w chwilę po ich włączeniu. Mają również odpowiedni kąt rozsyłu światła, szeroki lub wąski, w zależności od potrzeb i specyfiki przestrzeni, jaka ma być oświetlona. Najważniejszą jednak zaletą nowoczesnych lamp przemysłowych jest wysoka skuteczność świetlna w stosunku do pobranej mocy. 

Jaką lampę wybrać?

W pomieszczeniach przemysłowych znajdują zastosowanie przeróżne systemy oświetleniowe. Lampy przemysłowe różnią się pomiędzy sobą kształtem, ale także sposobem montażu i parametrami pracy. Wciąż jednak najczęściej wykorzystuje się hermetyczne lampy liniowe LED. Są one niezwykle efektywne pod względem energetycznym, ale przede wszystkim doskonale sprawdzają się w nawet najtrudniejszych warunkach panujących w zakładach przemysłowych, jak i na zewnątrz nich.

Komentarze (0)

Zostaw Komentarz